Pre Loader

Pezinský Modrák je podujatie organizované Neziskovou organizáciou Barbora spoločne s Pezinským kultúrnym centrom a Mestom Pezinok.

Podujatie je určené pre širokú verejnosť, predovšetkým pre rodiny s deťmi a hubársku verejnosť. Huby sú dôležitou súčasťou každého biotopu. Geopark Malé Karpaty by bez nich vyzeral úplne inak. Preto na tomto podujatí pracujeme s programom ABC (živá a neživá príroda a kultúra) a snažíme sa o hubách rozprávať a prezentovať ich v komplexnejšom pohľade.

Práve huby sú indikátorom geologického podložia a mnohé rastú len na špecifickom horninovom podklade. Čo určite nenechá nikoho chladným sú kulinárske špeciality, ktoré sa pripravujú priamo na mieste. O pestrú paletu húb sa postarala zberateľská verejnosť a odborníkov sme mali priamo zo SNM – Prírodovedného múzea.

Huby stoja medzi živočíšnou a rastlinou ríšou a tvoria samostatnú skupinu, ktorá má možno 15 miliónov druhov. Sú okolo nás, v nás, pod nami. Sú medzi prvými obyvateľmi našej Zeme a budú možno medzi poslednými, čo tu budú žiť. Majú fascinujúci spôsob života, kde rastú, čo všetko poskytujú živočíchom rastlinám a ľudom. Je úžasne akú tvoria sieť pod zemou, ako spolu komunikujú a ich životaschopnosť.

V roku 2022 budeme organizovať už 3 ročník tohto zaujímavého podujatia a tešíme sa na návštevníkov.  Podujatie budeme organizovať vždy v jesennom období, najbližšie v októbri 2023

Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0949 340 397 alebo emailom na info@geoparkmalekarpaty.sk

 

Info pre vystavovateľov a návštevníkov:

Ak by ste mali akékoľvek otázky ako návštevník alebo sa chceli prihlásiť ako vystavovateľ neváhajte nás kontaktovať buď mailom (heldovaandrea@gmail.com) alebo na vyššie uvedenom čísle kde Vám radi zodpovieme všetky otázky ohľadom rezervácie stolu a ostatných informácií.

Event Details

október 2023
Pezinské Kultúrne centrum
Holubyho 42, 902 01 Pezinok
Tomáš Fuksi, 0949 340 397

Register Now

bez registrácie